Proloog Heeft het zin om het bebouwen in de open ruimte te belasten? Peter Ruigrok is het niet eens met Staf Depla, PVDA Tweede-Kamerlid. Een debat over nut van de open-ruimteheffing.
Proloog (39kb) In ontwikkeling In Suytkade kun je alles doen; zelfs niets. Dit binnenstedelijke project op een voormalig bedrijfsterrein in Helmond belooft een gebied te worden met een grote variatie aan functies. 'Mensen willen in Helmond niet in strakke moderne gebouwen wonen'.
In ontwikkeling 1 (266kb) Openbare ruimte Martin Bril: 'Ik zou niet zeggen dat het alles pais en vree is aan het August Allebéplein, maar wel dat het hier ongeveer net zo levendig was als dertig jaar geleden.'
Openbare ruimte (73kb) De vormgever Interview met Shyam Khandekar. 'We hebben in Nederland vaak te veel openbare ruimte. Waarom maken we wegen en straten niet gewoon wat smeller, zodat automobilisten vanzelf wat langzamer gaan rijden?'
De vormgever (65kb) 'De regels te lijf' Om de vastgelopen woningbouwproductie in Amsterdam een impuls te geven, heeft de gemeente het mes gezet in een flink aantal regels en procedures. Drie andere gemeenten reageren op deze actie van Amsterdam.
Thema (48kb) De Competitie Voor een nieuwe auto, gps-systeem of uitlaat ga je naar de mobiliteitsmall. Met dat idee hebben Fortis Vastgoed ontwikkeling en HBG vastgoed de competitie gewonnen die het Ontwikkelingsbedrijf Rotterdam had uitgeschreven.
De competitie (114kb) Kompas bij Ontwikkelingscompetities Wie Jo Coenen hoort spreken over selectieprocedures, begrijpt meteen dat hij een groot voorstander is van precieze afspraken over wie wat moet leveren.
Kompas (344kb) 'Distributieplanologisch onderzoek is geen toverformule' Zijn distributieplanologische onderzoeken (DPO) nog van deze tijd? 'Maak onderzoek meer transparant, voorkom misbruik'.
Distributieplanologisch onderzoek (86kb) In ontwikkeling In de komende jaren krijgt Amersfoort er een woonwijk in het hart van de stad bij: het Eemkwartier. Een unieke PPS-constructie legt de basis voor deze herontwikkeling. 'Als je aan zo'n project begint moet je een transparante organisatie hebben'.
In ontwikkeling 2 (344kb) De jonge ontwikkelaar Portret van Pim Koelemij, projectontwikkelaar bij Volker Wessels Vastgoed.
De jonge ontwikkelaar (62kb) Marktberichten In 2002 zijn de bestedingen aan woninginrichting, schoenen en huishoudelijke artikelen gedaald.
Marktberichten (62kb) |