De partijen achter de Nationale Woontop, waaronder NEPROM, uiten stevige kritiek op het kabinetsbesluit om de huren van sociale huurwoningen twee jaar te bevriezen.
In een gezamenlijk manifest stellen zij dat deze maatregel haaks staat op de prestatieafspraken die eind 2024 zijn gemaakt tijdens de Woontop. Het besluit ondermijnt de financiële slagkracht van woningcorporaties en andere verhuurders, waardoor nieuwbouwplannen dreigen stil te vallen en het woningtekort verder zal toenemen.
De Woontop-partners roepen het kabinet en het parlement met klem op om de maatregel te heroverwegen en vast te houden aan de eerder gemaakte afspraken. Alleen met consistent beleid en voldoende investeringsruimte kunnen de ambities van 100.000 nieuwe woningen per jaar, waaronder 30.000 sociale huurwoningen, worden waargemaakt.
Lees het volledige manifest hier.