Skip Navigation LinksNieuws

Nieuws
1 mei 2025
New Gen op bezoek bij het Bajeskwartier
Op donderdag 13 maart vond de eerste inhoudelijke activiteit van het jaar plaats. Met meer dan 30 New Genners gingen we op excursie naar het Bajeskwartier in Amsterdam. Zoals de naam al doet vermoeden, bevindt dit project zich op de locatie van de voormalige Bijlmer Bajes.

Op deze historische plek werden we verwelkomd door Lieve de Wit en Robin Meijer van AM Gebiedsontwikkeling, die ons meenamen door dit bijzondere project. Ze vertelden ons over de indrukwekkende duurzaamheidsdoelen, waaronder het hergebruik van maar liefst 98% van de materialen van de oude gevangenisgebouwen. Ook deelden ze de uitdagingen die ze tegen zijn gekomen, zoals de invoering van het Woningwaarderingsstelsel (WWS).

Peter Den Hartog van de Alliantie heeft ons een presentatie gegeven over het sociale programma dat zij in het gebied ontwikkelen, inclusief de 280 studentenwoningen die daar zijn gerealiseerd.

Na de presentaties volgde een rondleiding door het gebied, waar de eerste woongebouwen inmiddels zijn opgeleverd. Een bijzonder moment was het wandelen door de sluis waar vroeger gevangenen arriveerden en naar binnen werden gebracht. We hebben de middag afgesloten met een gezellige netwerkborrel bij het naastgelegen Hotel Jansen. Dank AM Gebiedsontwikkeling en de Alliantie voor de gastvrijheid en de inspirerende middag!

https://intern.neprom.nl/Nieuwsafbeeldingen/bulletin%20new%20gen%20bajeskwartier%20.png, https://www.neprom.nl/Nieuwsafbeeldingen/bulletin%20new%20gen%20bajeskwartier%20.png

Tags