Skip Navigation LinksNieuws

Nieuws
27 mei 2026
Het gezicht van NEPROM New Gen
De jonge vastgoedprofessionals aangesloten bij NEPROM zijn vertegenwoordigd binnen NEPROM New Gen. Maak nu kennis met New Gen lid Kimberlin van Rhee.
​​​In "Het gezicht van NEPROM New Gen" komt iedere keer een ander lid van New Gen aan het woord over dagelijkse werkzaamheden, visie én de NEPROM New Gen. Dit keer spreken we Kimberlin van Rhee van Dura Vermeer.
  1. Kun je jezelf kort voorstellen en vertellen hoe je in de vastgoedsector bent terechtgekomen?

Mijn naam is Kimberlin van Rhee en ik ben via een wat minder voor de hand liggende, maar eigenlijk zeer leuke route in de vastgoedsector terechtgekomen. Voor mijn master Architectuur heb ik een aantal jaar met veel plezier in Zweden gewoond, een land van snelgroeiende steden en vooruitstrevende, duurzame architectuur, waar woningen zelfs bij -40 comfortabel en gezellig aanvoelen en het noorderlicht regelmatig te zien is. Daarna keerde ik terug naar Nederland, waar ik bij een Amsterdams architectenbureau betrokken raakte bij de supervisie van de Sluisbuurt. Daar sloeg de vonk voor gebiedsontwikkeling en de initiatieffase echt over. De dynamiek, de schaal en de impact van dit soort projecten spraken me direct aan. Via een vastgoedtraineeship bij Dura Vermeer ben ik vervolgens doorgegroeid naar mijn huidige rol als conceptontwikkelaar.

 

  1. Wat zijn volgens jou de belangrijkste factor die bijdraagt aan het succes van een vastgoedproject/acquisitie?

Durven om iets anders voor te stellen. Zeker bij tenders draait het om het ontwikkelen van innovatieve, vooruitstrevende concepten. Die ontstaan niet door routines te volgen of oude referenties te kopiëren. Deze strategieën komen naar voren bij integrale werksessies met verschillende adviseurs en verschillende expertises, en nog belangrijker, verschillende meningen en wensen die iedereen ook durft te delen. Juist tijdens die discussies ontstaan de mooiste ideeën.

 

  1. Welke impact wil je hebben op de vastgoedsector en de gemeenschap waarin je werkt?

Ik zou heel graag in het voortraject die perfecte balans tussen sociale- en duurzame impact willen vinden, beide met duidelijke toegevoegde waarde voor de eindgebruiker, zowel op woningniveau als op gebiedsniveau. Een gebouw heeft immers veel impact op onze gezondheid, zowel fysiek als mentaal. Daar moeten we vanuit onze expertise zorgvuldig mee omgaan. Juist daarin ligt de kans om positieve gebiedsontwikkelingen te maken.

 

  1. Wat vind je het meest uitdagende en het meest bevredigende aspect van je werk?

Een leuke vraag, en eigenlijk een tweekoppig monster. Het meest uitdagende, en tegelijkertijd meest bevredigende, zijn stiekem toch wel de piekmomenten in het werk. De opbouw naar een deadline, het samen toewerken tot in de late avonduren om een visie en ambitie te vertalen naar een compact en overtuigend boekwerk. Juist die intensieve dagen vlak voor indiening geven mij veel energie. Ik kan er enorm van genieten om met een energiek team een pracht eindproduct neer te zetten.

 

  1. Hoe definieer je persoonlijk succes in de vastgoedsector?

Dit succes is niet meetbaar, niet zoals we financiële haalbaarheid of een duurzaamheidsscore kunnen meten. Het echte succes zit volgens mij in de identiteit en daarmee het karakter van een nieuwe ontwikkeling. Willen de volgende generaties er over 100+ jaar nog steeds met plezier wonen, kunnen de bewoners met trots zeggen 'daar woon ik'. En kiezen volgende generaties ervoor om in dezelfde buurt te blijven? Dat is voor mij het echte succes en daarmee duurzaamheid.


https://intern.neprom.nl/Nieuwsafbeeldingen/Afbeeldingen%20bulletin/Bulletin%20Kimberlin.png, https://www.neprom.nl/Nieuwsafbeeldingen/Afbeeldingen%20bulletin/Bulletin%20Kimberlin.png

Tags