Skip Navigation LinksNieuws

Nieuws
19 juni 2025
Platform voor woningbouw en energievraagstukken
Hoe bouwen we voldoende woningen zonder het overvolle elektriciteitsnet verder te belasten? Het nieuwe platform Netbewustbouwen.com biedt kennis, voorbeelden en samenwerking om die dubbele opgave aan te pakken.

​Tijdens PROVADA is het platform Netbewustbouwen.com gelanceerd: een initiatief van partners uit de sector, waaronder NEPROM, Aedes, Bouwend Nederland, Techniek Nederland, Netbeheer Nederland en meerdere netbeheerders. Het platform is bedoeld om samenwerking en kennisdeling te stimuleren rond één van de grootste uitdagingen in onze sector: woningbouw versnellen én energie-inpassing goed regelen.

Namens NEPROM was Jos de Vries (BPD) betrokken bij de aftrap:
“Om nieuwe wijken en buurten goed te kunnen ontwikkelen, is het noodzakelijk dat alle betrokken partijen vroegtijdig rekening houden met de situatie op het elektriciteitsnet. Iedereen heeft behoefte aan heldere oplossingen om ervoor te zorgen dat het stroomnet niet overbelast raakt en tegelijkertijd voldoende betaalbare woningen te kunnen bouwen."

Het platform is er voor professionals uit de volle breedte van het veld — van ontwikkelaars en gemeenten tot netbeheerders en woningcorporaties. Het doel: uitvoerbare, schaalbare oplossingen delen en zo de woningbouwopgave versnellen. Lees meer in het persbericht.

Bezoek het platform via www.netbewustbouwen.com


https://intern.neprom.nl/Nieuwsafbeeldingen/Afbeeldingen%20bulletin/Bulletin%20newbewust%20bouwen.png, https://www.neprom.nl/Nieuwsafbeeldingen/Afbeeldingen%20bulletin/Bulletin%20newbewust%20bouwen.png

Tags